A A A K K K
людям із порушенням зору
Центр надання адміністративних послуг
Врадіївської селищної ради

Відшкодування власникам житла, що приймають переселенців

Дата: 11.09.2022 14:50
Кількість переглядів: 261

Інформуємо громадян

щодо отримання компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг

 

Відповідно до ПОРЯДКУ компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану і не отримують щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 березня 2022 року № 333, компенсація надається фізичним особам — громадянам України віком від 18 років, які є власниками жилих приміщень приватного житлового фонду (далі — власники жилих приміщень) і безоплатно розміщували в цих приміщеннях внутрішньо переміщених осіб, для покриття понесених власниками жилих приміщень витрат пов'язаних з таким розміщенням (далі — компенсація).

Особа, яка має намір безоплатно розмістити у власному житловому будинку (квартирі) внутрішньо переміщених осіб повідомляє виконавчий комітет Гадяцької міської ради у довільній формі.

У разі розміщення внутрішньо переміщених осіб власник житла обов’язково звертається із заявою (додаток 1) до відділу "Центр надання адміністративних послуг", де зазначає відомості про дату поселення, дані людей та адресу жилого приміщення, до якої додаються копії документів, що посвідчують особу розміщених осіб. Також до заяви додаються копія документа, що посвідчує особу власника житлового будинку (квартири), копія реєстраційного номеру облікової картки платника податків власника та копія документа, що посвідчує право власності на житловий будинок (квартиру).

Щомісяця, до 5 числа включно, власник обов’язково подає заяву (додаток 2) до відділу " Центр надання адміністративних послуг". До заяви додається копія довідок про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб та копія довідки з банківськими реквізитами власника житлового будинку (квартири).

Наголошуємо, що для отримання компенсації необхідно обов’язково подати заяву при заселенні ВПО і щомісяця подавати заяву на виплату.

Компенсація здійснюється за умови відсутності заборгованості власника жилого приміщення за житлово-комунальні послуги.

 

  Протягом строку розгляду заяви уповноважені особи виконавчого комітету Врадіївської селищної ради проводять перевірку (верифікацію) наведених у заяві власником жилого приміщення відомостей з відвідуванням (у разі потреби) місця розміщення внутрішньо переміщених осіб, зокрема з метою перевірки факту такого розміщення, його безоплатності, кількості розміщених осіб та умов їх проживання, документів, що встановлюють особу (паспорта громадянина України або свідоцтва про народження внутрішньо переміщеної особи, зокрема електронних документів).

Підставами для відмови у виплаті компенсації є встановлення невідповідності осіб, кількості розміщених осіб, кількості людино-днів даним, зазначеним у заяві.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора